BUDAJ: Peniaze na obnovu rodinných domov môžu získať tisícky rodín
PREHRAŤ

BUDAJ: Peniaze na obnovu rodinných domov môžu získať tisícky rodín

Ďalšiu nemalú sumu máme z Fondu obnovy sľúbenú na obnovu zelene v intravilánoch miest a obcí, povedal v diskusii na TASR TV minister životného prostredia Ján Budaj.

Bratislava 26. februára (Teraz.sk) – Peniaze na komplexnú obnovu rodinných domov z Európskeho plánu obnovy a odolnosti budú môcť podľa ministra životného prostredia Jána Budaja (OĽaNO-NOVA-KÚ-Zmena zdola) získať tisícky slovenských rodín. „Moja pôvodná ambícia bola, aby išlo o podporu 100 000 rodinným domom. To by si vyžadovalo miliardu eur. Nakoniec to nebude toľko peňazí, ale aj tak to bude najväčší projekt tohto typu v dejinách porevolučného Slovenska,“ povedal v diskusii na TASR TV Budaj.

O konkrétnych parametroch čerpania Plánu obnovy sa podľa neho stále rokuje a aj samotná Európska komisia v priebehu času menila pravidlá. „Je to preto, že aj Európska komisia je politický orgán, jednotlivé štáty sa tam snažia presadiť sa svoje priority,“ povedal s tým, že na riešenie klimatických otázok, ktoré zastrešuje jeho rezort, by mohlo ísť až 37 percent zdrojov.

Podľa Budaja sa slovenský Plán obnovy stále dotvára na základe rokovaní s Európskou komisiou. Tvrdenie opozičných politikov, podľa ktorých sa plán reviduje na základe politickej požiadavky rozdeľovať zdroje podľa výsledkov volieb, Budaj odmietol.

„Môžem potvrdiť slová pána Hegera, že mal celý rad návrhov, vrátane mojich. Rokovania prebiehali aj v čase januára a tak pán premiér, ako aj pán minister financií akceptovali mnohé argumenty v prospech zelenej transformácie,“ tvrdí Budaj.

Viac čítajte tu.