SAKOVÁ: Referendové hárky preberala ešte aj moja mama v rodnej obci
PREHRAŤ

SAKOVÁ: Referendové hárky preberala ešte aj moja mama v rodnej obci

Nebolo úplne šťastné, že sme predbiehali prácu orgánov činných v trestnom konaní, komentuje v TASR TV prácu komisie na prešetrenie okolností úmrtia gen. Lučanského poslankyňa Denisa Saková (Hlas-SD).

Bratislava 23. apríla (Teraz.sk) – Petičná akcia za referendum o skrátení volebného obdobia bola odpoveďou na silnú objednávku verejnosti a jednotlivé politické strany a spoločenské organizácie, ktoré pomáhali organizovať zber podpisov, podľa poslankyne Denisy Sakovej (Hlas-SD) len vyšli tejto požiadavke v ústrety. „Aj mne osobne ľudia volali, aby mi hárky s podpismi mohli doniesť, dokonca v mojej rodnej obci moja mamina preberala hárky, čo jej ľudia dávali,“ povedala v TASR TV Saková na margo zberu podpisov, ktorý sa končí dnes.

Poslankyňa dodáva, že zvonček na dverách nezvonil len u nich doma, ľudia spontánne prinášali alebo posielali poštou podpisové hárky na rôzne miesta, odkiaľ očakávali, že ich doručia petičnému výboru. Nemyslí si, že by podpora, ktorú referendovej akcii popri Konfederácii odborových zväzov Slovenska a ďalších organizáciách vyjadrili politické straby Hlas-SD, Smer-SD a SNS, mohla časť voličov odradiť od účasti na hlasovaní.

„Je to občianske referendum, zber podpisov bol organizovaný na základe spätnej väzby od občanov. My sme neskúmali, kto bol koho volič a dovolím si tvrdiť, že medzi nimi bolo množstvo ľudí, ktorí volili súčasnú vládnu koalíciu,“ tvrdí Saková, podľa ktorej vláda prijíma rozhodnutia amatérsky a zlyhala aj v boji s pandémiou COVID-19.

Viac čítajte tu.