KOLLÁR: Dôvodom na urýchlenie riešenia situácie v SIS sú aj Vrbětice
PREHRAŤ

KOLLÁR: Dôvodom na urýchlenie riešenia situácie v SIS sú aj Vrbětice

Pán Pčolinský má naďalej našu plnú dôveru. Verím, že svoju nevinu dokáže pred súdom, povedal v TASR TV Boris Kollár (Sme rodina).

Bratislava 23. apríla (Teraz.sk) – Situáciu Slovenskej informačnej služby (SIS), ktorá v tejto chvíli nemá dvoch z troch členov najužšieho vedenia, by bolo vhodné urýchlene riešiť aj v kontexte diania v Českej republike a kauzy Vrbětice. V diskusii na TASR TV to povedal predseda parlamentu a zároveň hnutia Sme rodina Boris Kollár.

Dodal, že jeho hnutie už vybralo meno vhodného kandidáta na predsedu SIS priamo zvnútra tejto inštitúcie a prerokovalo ho s premiérom Eduardom Hegerom, aj lídrom najsilnejšej vládnej strany Igorom Matovičom (obaja OĽaNO).

Na otázku, či išlo o aktuálneho námestníka SIS Michala Aláča, Kollár reagoval, že meno potvrdzovať zatiaľ nebude, lebo by to nebolo korektné voči prezidentke Zuzane Čaputovej. Ak totiž kandidát hnutia Sme rodina uspeje na pohovore u premiéra, bude mať práve hlava štátu právo sa rozhodnúť, či ho do funkcie vymenuje.

„Premiér povedal, že sa s našim kandidátom porozpráva a potom sa rozhodne, či to meno posunie pani prezidentke. Čakám na odpoveď pána premiéra,“ konštatoval Kollár.

Dôveru k bývalému riaditeľovi SIS, aktuálne obvinenému v korupčnej kauze, však hnutie Sme rodina nestratilo. „Pán Pčolinský má naďalej našu plnú dôveru. Viem presne, čo je za tým. Som prijímateľ určitých informácií zo zákona a videl som niektoré veci, ktoré napomáhajú môjmu pevnému presvedčeniu, že Vladimír Pčolinský dokáže svoju nevinu pred súdom,“ povedal Kollár. „Mrzí ma, že je v kolúznej väzbe, dodnes nebol zbavený mlčanlivosti a tým pádom sa nemôže reálne brániť, lebo by porušil zákon,“ dodal.

Snaha hnutia Sme rodina zmeniť legislatívnu úpravu kolúznej väzby podľa Kollára nesúvisí s Pčolinského kauzou. „My sme s týmto prišli už na jeseň minulého roka a veľmi aktívne som sa do toho začal zapájať po smrti generála Lučanského,“ pripomenul Kollár.

Viac čítajte tu.