DANKO: Voľby boli plné emócií a zvolení nepripravení ľudia
PREHRAŤ

DANKO: Voľby boli plné emócií a zvolení nepripravení ľudia

Ústavný súd rozbil na drobné celý právny systém SR. Necitlivo vlastne poprel doterajšie parlamentné voľby, ktoré sa konali na základe skrátenia volebného obdobia, povedal v TASR TV A. Danko.

Bratislava 18. júla (Teraz.sk) – Posledné parlamentné voľby boli plné emócií, voliči nečítali programy politických strán a nebrali do úvahy ani to, čo pre nich bývalé vládne subjekty za štyri roky urobili. A dnes sa začínajú zamýšľať nad tým, že boli zvolení ľudia nepripravení na riadenie štátu. V diskusii na TASR TV to vo štvrtok 15. júla doobeda povedal predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko.

„Učiteľom a vojakom bolo jedno, že im rastú platy,“ pripomenul rezorty, ktoré mala na starosti jeho strana. Dodal, že zaviedli dovolenkové poukazy, možnosť zvýhodnene vyplácať odmeny formou 13. a 14. platu, zaviedli paušálne výdavky pre živnostníkov a pre nich, ako aj firmy do určitého obratu, znížili DPH na 15 percent.

„Vyplácanie trinásteho a štrnásteho platu sme nastavili tak, že keď firma dala 500 eur, mal zamestnanec v čistom 480 a firmu to stálo 520 eur. Dnes keď dá firma odmenu formou 13. platu, stojí ju to 720 eur a zamestnanec dostane 380 euro,“ tvrdí Danko.

Viac čítajte tu.