BIHARIOVÁ: Chceme sa zastať zaočkovaných ľudí, chránia nás všetkých
PREHRAŤ

BIHARIOVÁ: Chceme sa zastať zaočkovaných ľudí, chránia nás všetkých

Nebolo by dobré, keby sme na Slovensku tlačili pred sebou stále tie isté problémy až do siedmej vlny pandémie, povedala v TASR TV líderka Progresívneho Slovenska Irena Bihariová.

Bratislava 29. júla (Teraz.sk) – Verejné zhromaždenie Za očkované Slovensko nemá za cieľ stavať na uliciach dva znepriatelené politické tábory, ale povzbudiť očkovaných ľudí, ktorí svoje obavy a neistoty z vakcinácie prekonali a prispeli tým k budovaniu kolektívnej imunity na Slovensku. V diskusii na TASR TV povedala predsedníčka Progresívneho Slovenska (PS) Irena Bihariová.

„Chceme týmto verejným zhromaždením podporiť myšlienku vakcinácie a na druhej strane sa zastať zaočkovaných. Nie je to demonštrácia, ani protest, je to naozaj verejné zhromaždenie,“ dodala na margo akcie, ktorá prebehne v piatok 30. júla na Námestí Slobody v Bratislave.

Zdôraznila, že ak má očkovanie na Slovensku podporu väčšiny populácie, nemala by to byť väčšina mlčiaca. „Ak necháme hovoriť iba skupinu ukričancov, ktorí sa neštítia vyťahovať každý deň nové nepravdivé správy o tom, ako niekomu vakcína ublížila, a tie prípady sú nepotvrdené, tak budú zneisťovať ľudí ďalej,“ tvrdí predsedníčka PS.

Viac čítajte tu.