PELLEGRINI: Slovensko si Plán obnovy napísalo samo a ušilo na seba bič
PREHRAŤ

PELLEGRINI: Slovensko si Plán obnovy napísalo samo a ušilo na seba bič

Argumentom pre reformu má byť to, že ju ľudia chcú a potrebujú a nie, že bez nej nevieme čerpať peniaze z Bruselu, povedal v TASR TV Peter Pellegrini.

Bratislava 22. októbra (Teraz.sk) – Slovenská republika do projektu Plánu obnovy zahrnula konkrétne stanovené reformné ciele, ktoré bude mať problém reálne naplniť. V diskusii na TASR TV to povedal bývalý premiér, aktuálne nezávislý poslanec a predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini.

„Slovensko si Plán obnovy malo napísať, aj napísalo samo. A myslím si, že si na seba ušilo bič a iné krajiny tak nepostupovali,“ tvrdí Pellegrini.

„Tak v oblasti zdravotníctva, ako aj v oblasti súdnictva podmienilo čerpanie takými konkrétnymi krokmi, ktoré Slovensko musí spraviť, že mám vážnu obavu, či budeme schopní tieto prostriedky z Plánu obnovy čerpať,“ vyhlásil líder Hlasu-SD. Konkrétne ide podľa neho napríklad o prísľub dodať do konca tohto roka Európskej únii zoznam nemocníc, ktoré sa budú v dôsledku reformy transformovať. Tento zoznam ale má byť na Slovensku vytvorený až po budúcoročných komunálnych voľbách.

Viac čítajte tu.