BIHARIOVÁ: Obranu mieru si nemôžeme zamieňať s ľahostajnosťou
PREHRAŤ

BIHARIOVÁ: Obranu mieru si nemôžeme zamieňať s ľahostajnosťou

Je vecou komunikácie, aby tak, ako je dnes zreteľný náš liberálny pilier, bol rovnako zreteľný aj ten sociálny a zelený, povedala v TASR TV predsedníčka Progresívneho Slovenska Irena Bihariová.

Bratislava 2. februára (Teraz.sk) - Obranu mieru by sme si nemali zamieňať s ľahostajnosťou k tomu, že na území nášho východného suseda, Ukrajiny, už osem rokov mier nie je. V diskusii na TASR TV to povedala predsedníčka Progresívneho Slovenska (PS) Irena Bihariová.

„Obranu mieru nemôžeme chápať tak, že budeme sedieť so založenými rukami a bude nám jedno, čo sa deje okolo nás, alebo čo môže hroziť nám. Mier vždy niečo stojí,“ povedala.

PS sa podľa nej snaží byť výrazne proeurópskou stranou, ktorá dáva dôraz na naše zakotvenie v NATO, ale nestavia na averziách k iným štátom. „Mali by sme sa usilovať o korektné vzťahy aj s Ruskou federáciou. Ale ak niekto zneužíva hrozbu silou, musíte byť v záujme bezpečnosti republiky bdelí. To nie je o tom, či je niekto rusofil alebo amerikanofil,“ tvrdí Bihariová.

Viac čítajte tu.