TABLET.TV na kontrole brehov Dunaja
PREHRAŤ

TABLET.TV na kontrole brehov Dunaja

Pozrite si reportáž priamo z dunajského plavidla.

Bratislava 5. apríla (TABLET.TV) – Spoločnosť Verejné prístavy v Bratislave si v tomto roku pripomína desiate výročie svojho založenia. Za doterajšie obdobie však nedisponovala vodnou výbavou pre kontrolné činnosti vo vymedzených územiach verejných prístavov, za ktoré je zodpovedná a ktoré má v správe. Pre zvýšenie kontroly spravovaných území a riadny výber prístavných poplatkov tak bolo nevyhnutné zabezpečiť kontrolu z vody s pomocou nového plavidla.

Vzhľadom na náročné podmienky a silný prúd na Dunaji bolo potrebné zaobstarať loď s dostatočným výkonom a vybavením zodpovedajúcim uvedenému účelu. To, čo odlišuje túto verziu lode od rekreačných verzií tohto typového radu, je náročnejšia výbava potrebná na zabezpečenie kontrolnej činnosti. V tomto prípade ide o motor s dostatočným výkonom pre plavbu na rieke Dunaj, navigácia, sonda, radar, výkonný vyhľadávací reflektor.

"Už z predchádzajúceho vývoja v roku 2017 predpokladáme výrazne vyšší výber prístavných poplatkov v roku 2018. Predpoklad zvýšenia výberu prístavných poplatkov je vo výške približne 62.000 eur ročne. Vynaložená investícia sa tak spoločnosti vráti do troch rokov," informoval TABLET.TV Martin Kontúr za Verejné prístavy.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TASR.TV vo svojom tablete alebo telefóne

TASR TV Android Android TASR TV iOS iPhone/iPad