CHMELÁR/HRABKO:Drahoš zlyhal v úlohe antiZemana,začať znovu bude ťažké
PREHRAŤ

CHMELÁR/HRABKO:Drahoš zlyhal v úlohe antiZemana,začať znovu bude ťažké

Výmena troch krajských predsedov je vnútrostranícka záležitosť Smeru. V porovnaní so stratou Maďariča nie je dôležitá, zhodli sa Chmelár a Hrabko v diskusii na TABLET.TV.

Bratislava 2. februára (Teraz.sk) – Hoci akademik Jiří Drahoš po tesnej prehre s Milošom Zemanom v českých prezidentských voľbách avizoval, že by v budúcnosti rád využil energiu svojich voličov, v praxi to vôbec nebude jednoduché. V diskusii na TABLET.TV sa na tom zhodol politický analytik Eduard Chmelár a publicista Juraj Hrabko.

Hoci Drahoš dosiahol vo voľbách dobrý výsledok, podľa Chmelára mal na viac a nezvládol záverečnú časť kampane. „Drahoš zle zvládol finiš kampane, na to sú čísla. Ešte týždeň pred voľbami viedol a pokazil si to,“ povedal. „Doteraz nepochopil, že zlyhal v úlohe byť ´antizemanom´ a tie strany a sponzori, ktorí ho doteraz podporovali, už ho nepotrebujú. Momentálne vraj uvažuje o založení politickej strany. Neviem, kto mu radí, ale radí mu zle,“povedal Chmelár. „Osobnosť, ktorá kandiduje musí byť nositeľom myšlienky alebo ideológie,“zdôraznil. „Slušnosť nie je politický program. Drahoš bude musieť začať úplne od začiatku, nájsť si nejakú politickú identitu,“ odhadol politický analytik.

„Nerád robím prognózy, ale ak založí stranu, podľa mňa úspešný nebude. Automaticky by sa stal konkurentom tých strán, ktoré ho doteraz podporovali. Ale ak som správne rozumel pánovi Drahošovi, skôr sa bude uberať tou cestou, aby sa mohol prejaviť ako osobnosť. Prípadne môže získať aj podporu nejakých politických strán pri kandidatúre na senátora,“ reagoval Hrabko.

Vciac čítajte tu.