HRABKO: Prehrala ombudsmanka, ale aj prezidentka, ktorá ju podporila
PREHRAŤ

HRABKO: Prehrala ombudsmanka, ale aj prezidentka, ktorá ju podporila

Rezort školstva by si mal urobiť anketu medzi rodičmi, aký je potenciálny záujem o dobrovoľné navštevovanie škôl a škôlok, aby vedel, koľko ich bude potrebovať, povedal v TABLET.TV Juraj Hrabko.

Bratislava 16. mája (Teraz.sk) - Gesto prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá svojou prítomnosťou pri prerokovávaní Správy o činnosti verejného ochrancu práv za rok 2019 podporila ombudsmanku Máriu Patakyovú, hlave štátu politicky skôr poškodí. V diskusii na TABLET.TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

Problémom podľa neho nie je rozhodnutie byť prítomný pri prerokovávaní správy, na to mala podľa neho prezidentka plné právo. Podľa Hrabka však išla do vopred prehratého boja. "Politicky to podľa mňa nebolo veľmi šťastné," tvrdí Hrabko.

"Parlament nesúhlasil s pani verejnou obhajkyňou práv a nevzal jej správu na vedomie. Napriek tomu, že sa tentoraz zúčastnila aj pani prezidentka. Tým pádom sa to rozhodne nedá považovať za výhru pani prezidentky, skôr prehru," dodáva. "Mala mať vopred predkomunikované, čo budú robiť poslanci, ako sa budú správať. Veď správa nebola tajná, poslanci aj prezidentka ju poznali vopred," upozornil publicista.

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TASR.TV vo svojom tablete alebo telefóne

TASR TV Android Android TASR TV iOS iPhone/iPad