HRABKO: Povinné rúška počas vyučovania sú u žiakov nevynútiteľné
PREHRAŤ

HRABKO: Povinné rúška počas vyučovania sú u žiakov nevynútiteľné

Vláda by aspoň na verejnosti mala pôsobiť ako jeden tím a nie si niečo neustále odkazovať, povedal v TABLET.TV publicista Juraj Hrabko.

Bratislava 22. augusta (Teraz.sk) – Štát podľa publicistu Juraja Hrabka počas dovolenkovej sezóny v prevencii ochorenia COVID-19 zlyhal a neprijímal takmer žiadne relevantné opatrenia. Dnes síce prijíma množstvo odporúčaní, stále však ne je jasné, ktoré z nich budú napokon záväzné. „Počet ochorení a počet hospitalizácií prirodzene rastie po tom, ako boli uvoľnené opatrenia. Na druhej strane, štát nereaguje na tieto nárasty a ani na to, že niektoré iné krajiny už opäť sprísňujú opatrenia, hlavne čo sa týka vstupu na ich územie,“ povedal Hrabko v diskusii na Tablet.tv.

„Čo sa týka opatrení, nič ešte nie je isté. Isté, alebo vynútiteľné zatiaľ nie je ani tzv. povinné nosenie rúšok pre žiakov druhého stupňa a stredných škôl. Zatiaľ je to na úrovni odporúčaní a ešte sa dozvieme, ako to napokon bude,“ uviedol Hrabko.

„Ak to žiak nebude zvládať, mať rúško na sebe šesť vyučovacích hodín, pričom učitelia budú od neho vyžadovať aj nejaký výkon, tak si rúško jednoducho dá dole. A čo sa stane, dostane trstenicou? Treba zachovávať naozaj zdravý rozum a počkať na záväzné stanovisko, ako to bude vyzerať,“ dodal.

Zároveň upozornil, že dotazník, ktorý by mali rodičia pri nástupe do škôl vyplňovať, má technickú chybu. „V dotazníku, ktorý budú rodičia vyplňovať, ušiel jeden deň, konkrétne 1. september. Lebo dotazník sa pýta, či dieťa nebolo v zahraničí v období od 17. do 31. augusta. Ale do škôl pôjdu žiaci až 2. septembra,“ upozornil Hrabko.

Viac čítajte tu.