HRABKO o korone: Z opozície sa Pellegrinimu chyby kritizujú ľahko
PREHRAŤ

HRABKO o korone: Z opozície sa Pellegrinimu chyby kritizujú ľahko

Novela zákona o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému bola podľa mňa vyprovokovaná osadením busty Vasiľa Biľaka v jeho rodnej obci, hovorí J. Hrabko.

Bratislava 26. septembra (Teraz.sk) – Podpredseda parlamentu a líder opozičného Hlasu-SD Peter Pellegrini už pol roka nenesie vládnu zodpovednosť a preto sa mu podľa publicistu Juraja Hrabka ľahko získavajú politické body kritikou postupu kabinetu Igora Matoviča (OĽaNO) v boji so šírením nového koronavírusu. „Koronavírus jednoducho je politická téma, pán Pellegrini nehovorí nič iné, než čo každý môže vidieť na vlastné oči. Ale jeho kritika bola čiastočne oprávnená,“ povedal Hrabko v diskusii na Tablet.tv.

S Pellegrinim súhlasí v tom, že Slovensko nedostatočne využilo letné mesiace na prípravu na druhú vlnu COVID-19, ako aj v tom, že prijímané opatrenia sú často chaotické a ľudia sa v nich ťažko orientujú. „Tí, ktorí nesú zodpovednosť za štát, teda vláda vedená Igorom Matovičom, mali letný čas využiť na lepšiu prípravu. Aby sa nestalo, že zrazu v polovici septembra vidíme, že je nedostatok ľudí, že nedokážeme robiť dostatok testov, že nedokážeme vyhľadávať kontakty,“ konštatuje Hrabko.

Na druhej strane je podľa neho evidentné, že Slovensko si aj počas leta udržalo určitú úroveň opatrení, vďaka čomu je tu dnes epidemiologická situácia lepšia ako v susednom Rakúsku či Českej republike. „V lete Česko úplne poľavilo. U nás rúška vydržali aspoň v obchodoch, MHD a podobne,“ pripomenul Hrabko. Česko tak napokon musí robiť krátko pred parlamentnými voľbami energické kroky, vrátane výmeny na poste ministra zdravotníctva. „Novým ministrom sa tam stal epidemiológ Roman Prymula,“ pripomenul Hrabko.

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TASR.TV vo svojom tablete alebo telefóne

TASR TV Android Android TASR TV iOS iPhone/iPad