HRABKO o 2. polroku: Koaličné napätie sa prenáša do celej spoločnosti
PREHRAŤ

HRABKO o 2. polroku: Koaličné napätie sa prenáša do celej spoločnosti

Koalícii sa podarilo vyhnúť tomu, aby bol kandidát na generálneho prokurátora zvolený opozičnými hlasmi, ale spoločného kandidáta všetkých štyroch strán nájsť nedokázala, povedal J. Hrabko.

Bratislava 30. decembra (Teraz.sk) – Rok 2020 na Slovensku završujeme v štádiu politickej krízy sprevádzanej permanentným napätím vo vládnej koalícii, ktoré sa prenáša do celej spoločnosti. V diskusii na TASR TV to pri príležitosti hodnotenia politických udalostí druhého polroka 2020 povedal publicista Juraj Hrabko.

„Obávam sa, že ak vidíme svetlo na konci tunela, je to reflektor protiidúceho vlaku. Som skeptický, čo sa týka budúceho roku,“ konštatoval Hrabko.

Za veľký problém považuje rekordne rastúce čísla ľudí nakazených novým koronavírusom a rýchlu nápravu podľa neho neprinesie ani začínajúce očkovanie. „Všetci si veľa sľubujeme od vakcíny, ale ani to nepôjde z večera do rána,“ povedal.

Zároveň ale dodal, že očkovanie obyvateľstva sa dá dobre zvládnuť tak na slovenskej, ako aj celoeurópskej úrovni. Problém očakáva skôr v krajinách tretieho sveta, ktoré si nemôžu dovoliť nakúpiť včas dostatok vakcín.

Viac čítajte tu.