HRABKO: Žilinka vyšetruje bez toho, že by vopred predpokladal výsledok
PREHRAŤ

HRABKO: Žilinka vyšetruje bez toho, že by vopred predpokladal výsledok

Vakcinačný plán je stanovený, ale plán bol aj pred prvým kolom celoplošného testovania a vidíme, že sa nedodržal, povedal v diskusii na TASR.TV publicista Juraj Hrabko.

Bratislava 9. januára (Teraz.sk) – Bratislava 9. januára (TASR) – Generálny prokurátor Maroš Žilinka informoval o rozbehnutí trestných konaní v kauze smrti bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského bez toho, že by vopred predpokladal, aký bude ich výsledok. Takýto prístup je podľa publicistu Juraja Hrabka predpokladom pre to, aby vyšetrovanie bolo dôveryhodné a položilo na stôl fakty, ktoré dnes chýbajú. Uviedol to v diskusii na TASR TV.

„Podľa mňa to generálny prokurátor ani nemohol urobiť inak. To by nebol generálny prokurátor na svojom mieste,“ reagoval Hrabko, ktorý považuje vyjadrenia Maroša Žilinku k tejto kauze za racionálne.

Naopak, politici podľa neho často predbiehajú vývoj vyšetrovania a prichádzajú s vlastnými vysvetleniami, politicky orientovanými podľa toho, či ide o opozičného alebo koaličného politika.

„Politikov neudržíte na uzde nikdy, ak sa niečo takéto stane. Nebol to hocikto, pán Lučanský bol bývalý policajný prezident,“ poznamenal Hrabko. „Politický boj je iracionálny. Opozícia bude haniť vládnu koalíciu a naopak. To je treba dať úplne nabok. O čo menej máme informácií, o to viac je špekulácií. Treba si na fakty počkať. Je tu generálny prokurátor, je tu vyšetrovanie, je tu komisia pani Kolíkovej a je tu aj rodina pána Lučanského, ktorá tiež má svoje práva a možnosti,“ dodal.

Viac čítajte tu.