HRABKO: Ľudí ako Ľubomír Petrák treba v Smere-SD hľadať s lupou
PREHRAŤ

HRABKO: Ľudí ako Ľubomír Petrák treba v Smere-SD hľadať s lupou

Ponuka Richarda Sulíka, že by bol ochotný prevziať rezort zdravotníctva, bola politickým beťárstvom, povedal v TASR TV publicista Juraj Hrabko.

Bratislava 27. februára (Teraz.sk) – Úmrtie poslanca Ľubomíra Petráka na COVID-19 je podľa publicistu Juraja Hrabka pre Smer-SD veľkou politickou stratou. „Ja som pána Petráka poznal osobne, podľa mňa v Smere-SD treba lupou hľadať ľudí, ako bol on. Dokázal nie iba argumentovať, ale aj načúvať argumentom iných. A poprípade si ich aj osvojiť, ak ho dokázali presvedčiť,“ povedal Hrabko v diskusii na TASR TV .

Dlhoročný poslanec Smeru-SD a zároveň starosta obce Hurbanova Ves Ľubomír Petrák zomrel 20. februára vo veku 59 rokov.

Tragická udalosť môže byť podľa Hrabka ďalším podnetom pre parlament, aby vytvoril pre mimoriadne situácie možnosť rokovať online a chrániť tak zdravie zákonodarcov. „Už dávno sa mohli dohodnúť a začať rokovať tak, aby sa nemuseli fyzicky stretnúť. Je to na ich rozhodnutí. Treba na to, samozrejme, schváliť zákon,“ upozornil Hrabko.

„Ale predpokladám, že už sa nikdy nestane, že budú pozitívne testovaní poslanci rokovať za igelitom,“ dodal v narážke na rokovanie o ústavných zmenách, kedy sa na výnimku hlavného hygienika zúčastnili hlasovania aj poslanci pozitívne testovaní na COVID-19. Horný rad sedadiel v rokovacej sále Národnej rady (NR) SR vtedy od ostatných oddelili igelitovou stenou, aby pozitívne testovaných poslancov izolovali od zvyšku zákonodarného zboru.

Viac čítajte tu.