HRABKO: Žiadne memorandum hádkam v koalícii nezabráni
PREHRAŤ

HRABKO: Žiadne memorandum hádkam v koalícii nezabráni

Odchod ministra Krajčího, ak k nemu dôjde, bude cenou za to, aby sa to memorandum vôbec mohlo pripravovať, povedal Hrabko v TASR TV.

Bratislava 11. marca (Teraz.sk) – Memorandum dobrého vládnutia, ktoré je súčasťou dohody vládnych strán a podľa Richarda Sulíka „má byť základom pre ďalšie pokračovanie SaS v koalícii“, bude podľa publicistu Juraja Hrabka neúčinné. „Žiadne memorandum ďalším škriepkam a treniciam vo vládnej koalícii jednoducho nezabráni. Môžu podpísať hocijaký záväzok, že prestanú komunikovať svoje problémy na verejnosti, nič z toho o chvíľu nebude platiť,“ povedal vo štvrtok doobeda v diskusii na TASR TV.

„Aj pani prezidentka na to dva krát apelovala, aj bolo prisľúbené zo strany premiéra a ostatných predstaviteľov vládnej koalície, že už nebudú komunikovať tak ako komunikujú, že nebudú svoje problémy riešiť pomocou Facebooku a vydržalo to možno tri dni,“ pripomenul Hrabko.

Plánovaná výmena na poste šéfa rezortu zdravotníctva podľa Hrabka nijako nerieši príčiny vládnej krízy, ale môže byť spôsobom, ktorý štyrom vládnym stranám umožní nejako prejsť cez aktuálny spor.

„Odchod ministra Krajčího, ak k nemu dôjde, bude cenou za to, aby sa to memorandum vôbec mohlo pripravovať. Aj premiérovi musí záležať na tom, aby sa mu koalícia nerozbila,“ povedal. „Druhá vec je, či sa tou výmenou niečo v rezorte zmení. Na iné zmeny na vládnych postoch dôvod nevidím. Možno sú v hre aj posty v parlamente,“ dodal Hrabko.

Viac čítajte tu.