HRABKO: Predvídavá vláda by ešte opatrenia neuvoľňovala
PREHRAŤ

HRABKO: Predvídavá vláda by ešte opatrenia neuvoľňovala

Vianočné sviatky sú každý rok spojené s príchodom a príletom množstva ľudí zo zahraničia, povedal v TASR TV publicista Juraj Hrabko.

Bratislava 22. decembra (Teraz.sk) – Hoci počty pacientov v nemocniciach, aj denné prírastky nakazených s ochorením covid-19 aktuálne klesajú, predvídavá vláda by sa, aj po skúsenostiach z minulého roka, s uvoľňovaním opatrení neponáhľala. V diskusii na TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

„Áno, čísla idú zatiaľ dole, ale už vidíme za obzorom, že tam už rastú s inou mutáciou vírusu a nie je dôvod predpokladať, že sa Slovensku vyhne,“ povedal na margo mimoriadne nákazlivého variantu omikron, ktorý je už dnes v niektorých európskych krajinách dominantný.

„Vianočné sviatky sú každý rok spojené s príchodom a príletom množstva ľudí zo zahraničia. Povedzme z Veľkej Británie, kde už omikron zúri plnou silou. Pokladal by som za nebezpečné uvoľňovať opatrenia, naopak, sprísnil by som ich po vzore Rakúska, kde už testujú aj ľudí očkovaných dvomi dávkami,“ povedal Hrabko.

Možnosť povinného očkovania nepovažuje za aktuálnu, aj keď ju politici začínajú otvárať. „S hodnotením treba počkať, kým bude na stole konkrétna forma povinného očkovania. Koho by sa týkala, ako by sa odškodňovalo. Nie je to také jednoduché, ako sa dnes verejnosti predkladá,“ povedal.