DANKO: Vládni politici sa stále na niečo vyhovárajú
PREHRAŤ

DANKO: Vládni politici sa stále na niečo vyhovárajú

S Pellegrinim sme mali veľa pracovných konfliktov, ale ľudsky sme nikdy nemali problém si sadnúť, povedal v TASR TV Andrej Danko (SNS).

Bratislava 6. apríla (Teraz.sk) – Povinnosťou vládneho kabinetu je hľadať riešenia problémov aj v krízovej situácii spôsobenej pandémiou koronavírusu alebo konfliktom na Ukrajine a nie sa stále vyhovárať na ťažké podmienky alebo činnosť bývalých vlád. Pri hodnotení prvej polovice volebného obdobia to v TASR TV povedal predseda SNS Andrej Danko.

„Mám úctu k ich rozhodnutiam, uznám aj ich schopnosti, len nech už niečo pre ľudí robia. Nech sa stále nevyhovárajú,“ vyhlásil. „Ukrajinská kríza však opäť ukazuje, že keď vyberú riešenie, je to to najhoršie. Sú majstri sveta vo vyberaní najhorších riešení,“ tvrdí Danko.

Najlepšie sa podľa neho bude dať porovnať výkon aktuálnej a bývalej vládnej koalície po skončení štvorročného volebného obdobia. „Počkajte, kým budú títo ľudia vládnuť štyri roky a potom porovnávajte ich štyri roky s tými štyrmi, kedy sme vládli my. Keby sme nestihli zvýšiť platy v školstve my, bol by aj tam veľký problém. Prečo táto vláda nezvýšila platy zdravotníkom? Sme jediný štát v Európe, ktorý tak neurobil,“ povedal Danko.

Na poznámku, že podľa koaličných politikov vláda zdedila napríklad Štátne hmotné rezervy v stave absolútne nepripravenom na krízy typu pandémie alebo veľkej migračnej vlny, Danko odpovedal, že na tieto výzvy neboli pripravené hmotné rezervy žiadneho európskeho štátu.

Viac čítajte tu.