A. DANKO: Lockdown sa nemal prijímať zo dňa na deň
PREHRAŤ

A. DANKO: Lockdown sa nemal prijímať zo dňa na deň

K nízkej miere zaočkovanosti podľa predsedu SNS Andreja Danka prispeli aj tí, ktorí dotlačili vládu k vráteniu ruskej vakcíny Sputnik V. Povedal to v diskusii na TASR TV.

Bratislava 30. novembra (Teraz.sk) – Zavedeniu lockdownu ako najprísnejšieho pandemického opatrenia mala predchádzať spoločenská dohoda so zamestnávateľmi a zamestnancami, ktorá by obyvateľstvo pripravila na prijatie takéhoto rozhodnutia z autority štátu. V diskusii na TASR TV to povedal predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko.

„Predsa nie je možné vyhlásiť lockdown z večera do rána a ignorovať potreby podnikateľov, z ktorých mnohí majú napríklad nakúpené zásoby do reštaurácií,“ vyhlásil Danko, ktorý situáciu považuje za chaotickú a neprehľadnú. „Lockdown by malo byť to najtvrdšie opatrenie, ale toto, čo je tu, je komédia. Nikto nevie, kto má čo robiť a kto to má kontrolovať,“ tvrdí Danko.

Autorita štátu tým podľa neho trpí. „Ľudia prestávajú mať úctu k rozhodnutiam štátu. Búria sa, lebo s nimi nikto nediskutuje. Prečo prezidentka nezvoláva okrúhle stoly všetkých relevantných politických strán?,“ pýta sa predseda SNS.

Viac čítajte tu.