ZÁZNAM: V. Šucha: SR dostane 1. platbu z plánu obnovy vo výške 398,7 mil. eur v auguste
PREHRAŤ

ZÁZNAM: V. Šucha: SR dostane 1. platbu z plánu obnovy vo výške 398,7 mil. eur v auguste

Pozrite si záznam.

Bratislava 27. júna (TASR) - Slovenská republika dostane doplatok z prvej platby z plánu obnovy v hodnote necelých 400 miliónov eur koncom leta. Oznámil to v pondelok na brífingu vedúci Zastúpenia Európskej komisie (EK) na Slovensku Vladimír Šucha, za účasti generálnej riaditeľky sekcie plánu obnovy na Úrade vlády SR Lívie Vašákovej.
      "Európska komisia pozitívne ohodnotila žiadosť SR o prvú platbu. Hodnota prvej platby je 458,3 milióna eur. Na účet SR, pravdepodobne v auguste, dorazí 398,7 milióna eur," spresnil Šucha.
      Vysvetlil, že suma splátky je nižšia, pretože SR už v októbri 2021 dostala 13 % z celkovej alokácie 6,3 miliardy eur vo forme zálohovej platby. "Teraz po úspešnom vyhodnotení prvej žiadosti dostáva (Slovensko) zvyšok," dodal Šucha.
      "Momentálne pracujeme už aj na druhej žiadosti o platbu, ktorú chceme podať na jeseň tohto roku. Je v nej 16 míľnikov a cieľov, z ktorých už deväť máme splnených. Pracujeme na tom, aby sme v tomto roku spustili čo najviac z plánovaných výziev a aby sme mali reálnu šancu dokončiť všetky investície do polovice roku 2026," doplnila Vašáková.