DANKO: Pellegrini mohol byť kandidátom vládnej koalície, odmietol to
PREHRAŤ

DANKO: Pellegrini mohol byť kandidátom vládnej koalície, odmietol to

Hovorili, že rekreačný poukaz je Dankov poukaz, tak toto bude Dankovo ministerstvo. Ja sa k tomu hlásim, povedal predseda SNS.

Bratislava 13. januára (Teraz.sk) – Predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini mohol byť prezidentským kandidátom vládnej koalície, ale pri tvorbe koaličnej zmluvy sa o tom odmietol baviť. Hoci v médiách zdôrazňuje, že má záujem o hlasy voličov Slovenskej národnej strany (SNS), podporu SNS na stretnutí pred Vianocami odmietol. V TASR TV to povedal predseda SNS Andrej Danko.

Rokovania s Petrom Pellegrinim o prezidentskej kandidatúre považuje Danko dnes už za uzavretú vec. „Je to veľmi nešťastné, že sme sa nedohodli na začiatku. Ale Peter je už raz taký, ide si svoje,“ konštatoval.

Podľa Danka by mal Pellegrini ako koaličný kandidát v prezidentských voľbách vyššie šance a takto riskuje prehru. „Očakávam tvrdú prezidentskú kampaň. Myslím si, že budú veľké útoky na Pellegriniho, aj do jeho okolia. Určite to Korčokov tím, ani tím ľudí, ktorí stoja za Korčokom, nenechá len tak. Chcel som sa dohodnúť, nedá sa,“ vyhlásil Danko, podľa ktorého Peter Pellegrini preceňuje výsledky predvolebných prieskumov.

Viac čítajte tu.