SULÍK: Zatiaľ by som kvôli omikronu paniku nerobil
PREHRAŤ

SULÍK: Zatiaľ by som kvôli omikronu paniku nerobil

SaS by vládu E. Hegera podporovala, aj keby mala v parlamente len tesne väčšinové, prípadne dokonca menšinové postavenie, povedal minister hospodárstva Richard Sulík.

Bratislava 19. decembra (Teraz.sk) – Aktuálne počty pacientov s covidom 19 v nemocniciach klesajú, preto je namieste uvoľňovanie opatrení, prípadne dokonca návrat k covid automatu. Ak sa v dôsledku nástupu nového variantu koronavírusu omikron začne situácia zhoršovať, vláda je schopná na to flexibilne a rýchlo reagovať. V diskusii na TASR TV to povedal minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík.

„Zatiaľ by som paniku nerobil. Cez Vianoce sa všetko trochu ukľudní a keď budeme mať reálne čísla, vláda bude konať,“ konštatoval. Pandemická situácia sa podľa neho veľmi rýchlo mení a ťažko sa dajú plánovať presné kroky na dlhý čas vopred. „Čo vieme robiť, je prijímať opatrenia v závislosti od vývoja situácie a to robíme,“ tvrdí Sulík.

Zatiaľ podľa neho vieme, že omikron je vysoko nákazlivý, nie sú však k dispozícii dáta o tom, aký podiel z nakazených reálne končí v nemocniciach. „Problém totiž nie je ani tak v počte nakazených, ako v počte hospitalizovaných. Približne pri 3500 hospitalizovaných je dosiahnutá kapacita zdravotníckeho systému a ak by to malo ďalej stúpať, už by museli byť vo významnej miere obmedzované štandardné operácie,“ konštatuje Sulík.

Viac čítajte tu.