HRABKO: Na mieste Babiša by som krehkosť Matovičovej koalície neriešil
PREHRAŤ

HRABKO: Na mieste Babiša by som krehkosť Matovičovej koalície neriešil

Najväčším predmetom politického boja bude až záver schôdze, kedy má prísť na rad sťaženie interrupcií, povedal Hrabko v TABLET.TV.

Bratislava 19. septembra (Teraz.sk) – Slovenská vládna koalícia má v parlamente ústavnú väčšinu a podľa publicistu Juraja Hrabka sa jej členovia nijako nechystajú od moci odísť. „Na mieste pána Babiša by som nehovoril o krehkosti Matovičovej vládnej koalície. Naopak, ak sa pozrieme na Andreja Babiša, ten krehkú koalíciu má. A s podporou komunistickej strany, čo v Česku po roku 1989 nebývalo zvykom,“ povedal Hrabko v reakcii na vyhlásenie českého premiéra.

Babiš nepovažuje Českú republiku za rizikovú krajinu a slovenské rozhodnutie zaradiť ju na zoznam červených štátov komentoval slovami o krehkosti slovenskej vládnej koalície. „Niečo jednoducho povedať musel a vymyslel si toto. Veď Slovensko nie je jediné, ktoré má Českú republiku na zozname červených krajín. Dôvod, prečo je to problém, je jediný, v Čechách sú o dva týždne voľby,“ dodal Hrabko.

Zaradenie Česka medzi červené krajiny je podľa neho správne. „Situácia je tam naozaj hustá, Česko to nestíha, to treba povedať otvorene. Leto zanedbali úplne. My sme mali obmedzenia aj cez leto, oni ich nemali. Teraz si musíme vypiť kalich horkosti do dna, keď nám sem chodia návštevníci zo zahraničia roznášať vírus,“ konštatoval publicista.

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TASR.TV vo svojom tablete alebo telefóne

TASR TV Android Android TASR TV iOS iPhone/iPad