HRABKO o 1. polroku 2020: Spoločnosť mala veľké očakávania
PREHRAŤ

HRABKO o 1. polroku 2020: Spoločnosť mala veľké očakávania

Myslím si, že Peter Pellegrini obranu proti vírusu naštartoval dobre. A myslím si, že aj Igor Matovič v nej pokračoval dobre, hodnotí boj s epidémiou v prvom polroku 2020 Juraj Hrabko.

Bratislava 29. decembra (Teraz.sk) – Slovenská spoločnosť mala podľa publicistu Juraja Hrabka začiatkom roka veľké očakávania a svoje preferencie prejavila vo voľbách, v ktorých hnutie OĽaNO/NOVA/Kresťanská únia/Zmena zdola prevalcovalo všetkých a všetko. „Programové vyhlásenie vlády bolo ambiciózne a sľubovalo nápravu vtedajšieho stavu krajiny. Možno aj reformné. Ale reformu ľahko napíšete, problémom je potom jej prevedenie,“ poznamenal Hrabko v TASR TV pri hodnotení politického diania na Slovensku v prvom polroku 2020.

Mediálne preferovaný blok strán, postavený najmä na spolupráci koalície Progresívneho Slovenska/SPOLU s hnutím Za ľudí Andreja Kisku, KDH a Stranou maďarskej komunity, vo voľbách podľa neho neuspel, len kiskovcom sa tesne podarilo postúpiť do parlamentu.

„Matovič mal aj kus šťastia na zhluk náhod, to už sa nikdy nezopakuje. Ale on to aj vedel robiť a, jednoducho, aj v politike potrebujete mať šťastie. Vyhral voľby vo férovej súťaži, odstavil Smer-SD a ukázal médiám, ako hlboko sa mýlia, keď stavajú na koňov, ktorí prehrali,“ poznamenal Hrabko.

„Nakoniec, aj KDH doplatilo na príliš vrúcny vzťah s Progresívnym Slovenskom. Chcelo to byť akési zopakovanie roku 1998, ktoré veľmi nevyšlo, a nakoniec na to doplatilo tak Progresívne Slovensko/SPOLU, ako aj KDH,“ dodal Hrabko.

Viac čítajte tu.